آزمایش خودروی «تمام خودران» در پکن

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

خبرگزاری فارس: شرکت بایدو برای اولین بار از آزمایش خودروهای تمام خودران ساخت خود در خیابان‌های پکن خبر داده است. پیش از این شرکت آئوتوایکس نیز اقدام مشابهی را در شهر شنزن انجام داده بود.

آزمایش خودروی «تمام خودران» در خیابان‌های پکن

تفاوت اصلی خودروهای خودران بایدو با تولیدات آئوتوایکس و دیگر رقبای چینی تمام خودران بودن آنهاست که هر گونه مداخله انسان‌ها برای رانندگی و هدایت اتومبیل را به طور کامل غیرضروری می‌سازد.

بنابراین هیچ فردی در خودروهای خودران بایدو برای اطمینان از ایمنی حضور نخواهد داشت و هیچ اپراتوری نحوه حرکت خودروهای خودران را زیر نظر نخواهد گرفت.

این اولین بار است که مسئولان محلی در پکن به حرکت خودروهای تمام خودران در این شهر چراغ سبز نشان داده‌اند. در اولین مرحله پنج عدد از این خودروها در خیابان‌های شهر پکن در مسیرهای مختلفی حرکت خواهند کرد.

برای کسب اطمینان از صحت و دقت عملکرد این خودروها قرار است آنها بیش از ۳۰ هزار کیلومتر در پکن جابجا شوند تا در مورد استفاده عمومی از آنها تصمیم نهایی گرفته شود. سیستم هوش مصنوعی مورد استفاده در این خودروها موسوم به آپولو تا به حال برای جابجایی بیش از صد هزار مسافر در ۲۷ شهر جهان مورد استفاده قرار گرفته ولی در تمامی موارد یک متصدی انسانی نیز در خودروهای مذکور حضور داشته است.