اقدام جدید ایلان ماسک علیه بیت کوین

دیجیاتو: یک اکانت مرموز توییتری هشدار داد که به دلیل تنفر شدیدی که جامعه کریپتو به ایلان دارد، شرکت خودروسازی تسلا احتمالا دارایی‌های بیت کوین خود را بفروشد.

بازار رمزارزها روزهای سیاهی را پشت می‌گذارد و قیمت‌ها روزبه‌روز بیشتر سقوط می‌کنند. بیت کوین که روزی با قیمت بالای ۶۳ هزار دلار معامله می‌شد، حالا ارزشی کمتر از ۴۵ هزار دلار دارد که البته در چنین صعود و سقوطی، مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک هم نقش دارد. ماسک حالا اعلام کرده که تسلا تمام بیت کوین‌هایش را فروخته یا احتمالا می‌فروشد.

ایلان ماسک تهدید کرد

همین گفته ماسک کافی بود تا قیمت بیت کوین با کاهش ۸ درصدی به ۴۴ هزار دلار برسد و سرمایه‌گذاران بازار رمزارز پیش از بیش به دنبال فروش دارایی خود باشند.

فردی با حساب توییتری «CryptoWhale» به تازگی گفته افرادی که بیت کوین دارند، زمانی که متوجه شوند تسلا بیت‌ کوین‌هایش را فروخته، در سه ماهه بعدی خودشان را سرزنش می‌کنند. این حساب توییتری همچنین گفته با توجه به میزان نفرتی که ایلان ماسک تجربه می‌کند، وی را سرزنش نمی‌کند. ماسک در پاسخ به چنین توییتی، آن را تایید کرده است.

ایلان ماسک تهدید کرد

ماسک یکی از بزرگترین حامیان رمزارزها در ماه‌های اخیر بود و باعث شد قیمت بیت کوین و دوج کوین افزایش پیدا کند. در ماه فوریه تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین خبر داد که البته بخشی از آن را فروخت تا سودش را افزایش دهد.

ماسک چندین روز پیش از توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا خبر داد که دلیلش افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج این رمزارز بود. در دقایق اولیه انتشار این خبر، قیمت بیت کوین ۵ درصد کاهش یافت.

به نظر می‌رسد شرکت تحت مدیریت ماسک یعنی تسلا توانسته‌ به خوبی از بیت کوین سود کند و دیگر این بازار برای این سازنده خودروهای برقی جذابیتی ندارد. البته خود ایلان ماسک هم در طی یک هفته به علت چنین نوساناتی، نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار ضرر کرده است. علاوه بر این، مدیرعامل اسپیس ایکس در گذشته گفته بود که باید با احتیاط در بازار رمزارزها سرمایه‌گذاری کرد.

ایلان ماسک تهدید کرد

البته ایلان ماسک در کنار بیت کوین، توجه ویژه‌ای هم به دوج کوین داشت که در هفته‌های اخیر نوسانات شدیدی داشته. قیمت این رمزارز پیش از حضور ماسک در برنامه SNL به بالای ۷۰ سنت رسید و بسیاری منتظر قیمت ۱ دلاری آن بودند، اما در هنگام پخش این برنامه، قیمت دوج کوین سقوط کرد.

اگرچه ماسک با برنامه‌هایی مانند پرداخت هزینه پرتاب ماهواره‌ای به ماه با دوج کوین، برگزاری نظرسنجی درباره پذیرش این رمزارز توسط تسلا و البته توییتش در حمایت از این رمزارز باعث افزایش قیمت آن شد، اما ارزش دوج کوین همچنان کمتر از ۵۰ سنت و نزدیک به ۴۶ سنت است. دیروز هم‌بنیانگذار دوج کوین هم ماسک را یک کلاهبردار خودشیفته خطاب کرد.

باید منتظر ماند و دید این کارآفرین میلیاردر تا چه زمانی می‌تواند با توییت‌هایش در بازار رمزارزها دخالت کند. در کنار تغییر در قیمت رمزارزها، ماسک با توییت‌هایش میزان محبوبیتش را هم احتمالا کاهش چشمگیری می‌دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *