بی‌ام و جدید، مناسب برای خانواده

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

خودرو نویس: شاید کراس اوورها و اسیووی ها بازار خودرویی جهان در اروپا و سایر کشورها را تحت سلطه خود در آورده باشند، ولی این موضوع سبب نشد مرسدس از عرضه دومین نسل B کلاس صرف نظر کند از این رو ب ام و هم که پی برد مشتری کافی برای سگمنت مینی ونها وجود دارد، امروز نسل جدید سری ۲ اکتیو تورر را با دیزاین کاملا جدید نسبت به نسل قبل رونمایی کرده است.

متاسفانه یک جلوپنجره زشت بیش از حد بزرگ در پروفیل جلو این MPV نصب شده که در نگاه اول ما را یاد ب ام و X7 می اندازد که از دو سمت توسط چراغ های LED باریک و جدیدی به صورت آپشنال از نوع ماتریکس هستند، احاطه شده است. در پروفیل جانبی ب ام و سری ۲ اکتیو تورر جدید شاهد طراحی دستیگره درب های جدید و موقعیت قرارگیری پایین تر آینه ها هستیم تا آیرودینامیک این خودرو بهبود یابد؛ همچنین این مینی ون یا MPV را می تواند با رینگ هایی از ۱۶ تا ۱۹ اینچ سفارش داد.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

در پروفیل عقب ب ام و سری ۲ اکتیو تورر جدید شاهد طراحی یکپارچه اگزوز در زیر پسر هستیم تا استایل تمیزتری حاصل شود؛ همچنین درب فضای بار نیز باریکتر و شکیلتر بوده تا چهره این مینی ون آلمانی مدنتر شود.

نسل دوم ب ام و سری ۲ اکتیو تورر نسبت به نسل قبل ۳۲ میلی متر کشیده تر شده و طول آن به ۴۳۸۶ میلی متر رسیده است. همچنین این خودرو ۲۴ میلی متر عریض تر شده و حال پهنایی معادل ۱۸۲۴ میلی متر دارد؛ ولی فاصله بین دو محور آن بدون تغییر ۲۶۷۰ میلی متر باقی مانده است. ب ام و سری ۲ اکتیو تورر ارتفاعی معادل ۱۵۷۶ میلی متر داشته و عرض اکسل های جلو و عقب با ۲۵ میلی متر افزایش به ترتیب به ۱۵۸۶ میلی متر رسیده اند. طراحی بروزرسانی شده و مدرن به همراه المان های آیرودینامیکی فعال مانند باله های تطبیق پذیر در قسمت بالا و پایینی جلوپنجره بزرگ این خودرو ضریب مقاومت هوای ۰.۲۶ را برای سری ۲ اکتیو تورر به ارمغان آورده اند.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

طراحی کابین ب ام و سری ۲ اکتیو تورر

دیزاین کابین نسل دوم اکتیو تورر به لطف استفاده از سیستم کاربری ب ام و iDrive 8 به طور کلی تغییر کرده و شاهد نصب یک نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی دیجیتالی در پشت فرمان و یک نمایشگر دیجیتالی لمسی ۱۰.۷ اینچی در میان داشبورد برای سیستم مالتی مدیا هستیم. در کنسول میانی شاهد طراحی کلید استارپ/استاپ، کلیدهای هشدار، یک شیفتر دنده بسیار کوچک، کلید ترمز پارک برقی و یک ناب چرخشی برای کنترل ولوم سیستم صوتی هستیم. این کنسول میانی شناور باعث شده فضای زیادی در زیر آن خالی باشد که می توان از این قسمت برای قرار دادن اشیا مختلف استفاده کرد.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

از آنجایی که سری ۲ اکتیو تورر یک مینی ون بوده، اصل اول در خصوص آن کاربردی بودن است. صندلی های عقب این خودرو تا ۱۳ سانتی متر قابلیت حرکت به سمت جلو را دارند و به صورت۴۰/۲۰/۴۰ امکان تا شدن دارند. بسته به نوع تنظیم صندلی فضای بار این خودرو از ۴۷۰ تا ۱۴۵۵ لیتر متغییر است. این خودرو به صورت استاندارد دارای درب الکترونیکی فضای بار و همچنین سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو کاناله است. به صورت آپشنال هم می توان برای این خودرو سانروف شیشه ای پانورامیک، سیستم صوتی هارمن کاردن و قلاب یدک کشی تاشو برقی را سفارش داد.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

مشخصات فنی ب ام و سری ۲ اکتیو تورر

نسخه پایه ب ام و سری ۲ اکتیو تورر مدل ۲۱۸i بوده که از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ ۱۳۶ اسب بخاری با ۲۳۰ نیوتن متر گشتاور بهره می برد. این نسخه طی ۹ ثانیه از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن ۲۱۴ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. نسخه قدرتمندتر ۲۲۰i بوده که از همین پیشرانه سه سیلندر ۱.۵ لیتری ولی با ۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۸۰ نیوتن متر گشتاور بهره گرفته و طی ۸.۱ ثانیه به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن ۲۲۱ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

یک پله بالاتر نسخه ۲۲۳i بوده که به یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر با ۲۱۸ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور مجهز شده است. این نسخه ب ام و سری ۲ اکتیو تورر طی ۷ ثانیه از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز ۲۴۱ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

ب ام و طرفداران پیشرانه های دیزلی را نیز فراموش نکرده و یک نسخه به نام ۲۱۸d با پیشرانه ۲ لیتری توربودیزل چهار سیلندر توسعه داده که قادر به تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور است. این نسخه طی ۸.۸ ثانیه از حالت سمون به مرز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و بیشینه سرعت قابل پیمایش آن نیز ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

ب‌ام و جدید، مناسب برای خانواده و پسندِ جوانان!

هر چهار نسخه ب ام و سری ۲ اکتیو تورر به یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک دو کلاچه مجهز شده اند که نیزروی تولیدی را به چرخ های جلو منتقل می کنند. در آینده ب ام و قصد دارد دو مدل پلاگین هیبریدی برای سری ۲ اکتیو تورر عرضه کند که یکی از آنها ۲۳۰e بوده که دارای سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک و استایل ظاهری اسپرتتر نسبت به سایر مدلهاست.