توییتر حساب دونالد ترامپ را برای همیشه مسدود کرد

دو روز پیش حساب کاربری شخصی رئیس جمهور آمریکا در فیسبوک، اینستاگرام و توییتر برای چندین ساعت معلق شد و البته پس از مدتی، فیسبوک و اینستاگرام از ادامه چنین مسدودیتی تا پایان ریاست جمهوری ترامپ خبر دادند. حالا توییتر تصمیم گرفته بطور دائمی و کامل حساب دونالد ترامپ را مسدود کند.

چندین روز پیش دونالد ترامپ در یک سخنرانی در جمع طرفداران خود برای چندمین بار نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را زیرسوال برد و در شبکه‌های اجتماعی از طرفداران خود خواسته بود به خیابان‌ها بیایند. اما اینبار حضور طرفداران ترامپ در خیابان‌ها به خشونت کشید و شمار بالایی از آن‌ها کاخ کنگره آمریکا را تسخیر کردند.

در پی چنین اتفاقاتی شبکه‌های اجتماعی تصمیم به مسدودیت موقت حساب دونالد ترامپ گرفتند و البته توییتر تهدید کرد در صورت ادامه چنین روندی از سوی ترامپ، حساب او را بطور کامل مسدود می‌کند که حالا به چنین وعده‌ای عمل کرده است. توییتر در بیانیه‌ای گفته:

«پس از بررسی دقیق توییت‌های حساب دونالد ترامپ و مسائل پیرامون آن، تصمیم گرفتیم به علت خطر ترویج بیشتر خشونت، این حساب را بطور کامل معلق کنیم.»

دونالد ترامپ

طبق گفته توییتر، توییت‌های ترامپ به احتمال زیاد افراد را به انجام کارهای مجرمانه و تکرار آن‌ها در کاخ کنگره تشویق کرده و دلیل چنین تصمیم‌گیری را زیرسوال بردن نتیجه انتخابات، تشویق افراد به کارهای خشونت‌آمیز در مراسم تحلیف، استفاده از کلمه «میهن‌پرستان آمریکایی» برای توصیف طرفداران، برنامه‌ریزی برای پشتیبانی و محافظت از افرادی که باور دارند ترامپ برنده انتخابات آمریکا شده و همچنین برنامه‌ریزی برای تظاهرات مسلحانه آینده و احتمال حمله دوباره به کاخ کنگره اعلام کرده است.

پس از تعلیق حساب اصلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت با استفاده از حداقل دو حساب توییتری دیگر چنین محدودیتی را دور بزند. با این حال پست‌های حساب POTUS@ از سوی توییتر حذف شدند و حساب دیگر یعنی TeamTrump@، پس از شروع به توییت بطور کامل معلق شد.

در توییت‌های حذف شده، دونالد ترامپ درباره نحوه برخورد با خود شکایت کرده بود و همچنین از مذاکره با چندین سایت دیگر و امکان راه‌اندازی پلتفرم خود در آینده نزدیک خبر داده بود. این اکانت‌ها مدعی شده بودند که هرگز سکوت نمی‌کنند که البته پس از مدتی بطور کامل بسته شدند.

سخنگوی توییتر درباره چنین مسدودیتی گفته:

«همانطور که گفته بودیم، استفاده از یک حساب دیگر برای دور زدن یک تعلیق، برخلاف قوانین ما محسوب می‌شود. در همین راستا برای توییت‌های حساب POTUS@ اقداماتی انجام دادیم. برای اکانت‌های دولتی مانند POTUS@ و WhiteHouse@ تعلیق دائمی درنظر نمی‌گیریم اما استفاده از آن‌ها را محدود می‌کنیم.»

باید منتظر بمانیم و ببینیم دونالد ترامپ چه واکنشی نسبت به این اقدامات از خود نشان می‌دهد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *