دستگاهی که از قوز کردن انسان جلوگیری می‌کند

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: در فیلم‌های قدیمی، دانش آموزانی که در هنگام نشستن کمرشان خمیده می‌شد یا به اصطلاح “قوز” می‌کردند، با ضربه خط کش و یا کتاب معلمشان دوباره به سمت بالا می‌رفتند. ممکن است بسیاری هرگز چنین نمایشنامه‌ای را ندیده باشیم، اما احتمالاً همه ما شاهد تقاضای والدینمان در خصوص صاف نشستن بوده ایم.

وضعیت مناسب بدن، علاوه بر اینکه باعث می‌شود بهتر به نظر برسیم، تاثیرات مثبت زیادی نیز بر سلامتی ما می‌گذارد. این کار از کشیدگی ماهیچه‌ها، درد، تنش و مشکلات سلامتی آینده جلوگیری می‌کند. در گذشته نیز ابزار‌هایی برای اصلاح حالت نشستن افراد طراحی شده اند. با پیشرفت فناوری و هوشمند شدن دستگاه ها، محصولات هوشمند سلامتی برای کمک به سلامت انسان‌ها به میدان آمدند.

دستگاهی که از قوز کردن انسان جلوگیری می‌کند

یکی از این محصولات “دستگاه هوشمند تصحیح وضعیت بدن” است. این محصول هوشمند، روی بدن انسان قرار می‌گیرد، با استفاده از یک حسگر کوچک وضعیت فرد را کنترل می‌کند و در صورت خمیدگی به کاربران هشدار می‌دهد. این دستگاه قابل تنظیم و کالیبره شدن است. یک مدل این دستگاه که Upright Go نام دارد، حاوی حسگر‌های حرکتی کوچکی می‌باشد که در پشت و مستقیما روی پوست انسان و یا روی یک بند در پشت انسان قرار می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از یک اپلیکیشن همراه کالیبره شده است.

حسگر‌های موجود در دستگاه یک وضعیت پایه برای کاربر و وضعیت منحصر به فرد او ایجاد می‌کنند. می‌توانید این دستگاه هوشمند را طوری تنظیم کنید که وقتی بیش از حد به جلو خم می‌شوید و یا قوز می‌کنید، به شما هشدار دهد. هشدار‌ها به شکل ارتعاشات ملایم روی دستگاه ظاهر می‌شوند و صحیح نشستن را به انسان یادآوری می‌کنند. برای کسب تجربه بهتر، Upright به شما امتیاز می‌دهد و پیشرفت روزانه شما را دنبال می‌کند.