دور جدید ریزش شدید رمزارزها در بازار

در
دسته بندی ها: اخبار ارز، طلا و سکه

ایسنا: ارزش بیشتر ارزهای مهم دیجیتالی به شدت ریزش کرد.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، برای دومین بار متوالی یک خبر از چین باعث ریزش قیمت ارزهای دیجیتالی شد. مجلس این کشور خبر از اعمال محدودیت استخراج و معامله بیتکوین داده است. از طرف دیگر تحلیلگران بانک سوسیه جنرال فرانسه در گزارشی نوشتند بیتکوین آشکارا بی ثبات تر از طلا است و این مساله سرمایه گذاران محتاط را از آن فراری می دهد. همچنین سازمان صلح سبز آمریکا اعلام کرد به دلیل نگرانی های زیست محیطی، پذیرش بیتکوین را متوقف کرده است.

دور جدید ریزش شدید رمزارزها در بازار

وزارت خزانه داری آمریکا در نظر دارد تا رویکرد سختگیرانه تری را در قبال ارزهای دیجیتالی اتخاذ کند. طبق اعلامیه منتشرشده توسط این وزارت خانه، کلیه تراکنش های ارزهای دیجیتالی به ارزش ۱۰ هزار دلار و بیشتر باید به دفتر خدمات داخلی درآمدی گزارش شود. خزانه داری آمریکا با اشاره به مشکل ردیابی تراکنش ها و استفاده از آن ها در امور غیرقانونی گفته است در مورد تراکنش های قانونی با ارزهای دیجیتالی هم باید جلوی فرار مالیاتی گرفته شود.

روز چهارشنبه یکی از کم سابقه ترین ریزش های ارزهای دیجیتالی در طول تاریخ آن ها رقم خورد: در ساعاتی از معاملات روزانه، بیت کوین به عنوان باارزش ترین ارز دیجیتالی جهان ۱۲ هزار دلار از ارزش خود را از دست داد و تا ۳۰ هزار دلار هم سقوط کرد. اتریوم- دومین ارز دیجیتالی بزرگ جهان- هم حدود ۴۰ درصد و دوج کوین- محبوب ترین ارز دیجیتالی- حدود نصف ارزش خود را از دست دادند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۶۱۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۸ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (در لحظه انتشار این خبر)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۵ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۷۸۳۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۴۵۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۴.۹۹ درصد کاهش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۳۳۲.۲۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۷.۷۴ درصد کاهش

۴- کاردانو

قیمت: ۱.۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۴.۱۹ درصد کاهش

۵- دوج کوین

قیمت: ۰.۳۵۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۷۳ درصد کاهش