روابط صنعتی بین ایران و آلمان

در
دسته بندی ها: اخبار صنعتی

روابط صنعتی بین ایران و آلمان

 

یک گروه تجاری آلمانی درباره روابط صنعتی بین ایران و آلمان می گوید تجارت شرکت های آلمانی با ایران به شدت کاهش یافته است زیرا ایالات متحده گرمای اقتصادی تهران را مختل می کند.

ولکر تریر ، رئیس تجارت خارجی اتحادیه اتاق های بازرگانی آلمان در گفتگو با خبرگزاری dpa در اظهارات منتشرشده در روز یکشنبه اظهار داشت: صادرات آلمان به ایران در مقایسه با سال گذشته در سه ماهه اول ۵۰ درصد کاهش یافته است ، همچنین صادرات ایران به آلمان حدود ۴۲ درصد کاهش یافته است.

تریر گفت: از ۱۲۰ شرکت آلمانی که در ایران فعال بودند ، تنها ۶۰ شرکت هنوز در این کشور هستند. وی گفت: “تحریم های ایالات متحده بر ارتباطات صنعتی بین ایران و آلمان و همچنین روابط اقتصادی ما به شدت تأثیر می گذارند زیرا بخش مالی تحت تأثیر قرار می گیرد.”

دولت ترامپ سال گذشته از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ بین تهران و قدرت های جهانی کناره گیری کرد و تحریم ها را دوباره برقرار کرد.

با این حال ده ها شرکت آلمانی با وجود فشارهای فزاینده دولت آمریکا ، فعالیت خود را در ایران ادامه می دهند و دفاتر خود را در این کشور نگه می دارند.

براساس یک آژانس خبری فرانسوی ، داده های منتشر شده از اتاق تجارت و صنایع آلمان نشان می دهد که شرکت های آلمانی به تحریم های ایالات متحده توجه زیادی نکرده اند.

یک مقام در اتاق تجارت و صنعت آلمان به International France Press گفت: “حدود ۶۰ شرکت آلمانی هنوز با ایران همکاری می کنند. اوضاع اقتصادی ایران بسیار حساس است و تحریم های ایالات متحده تأثیر منفی قابل توجهی در روابط بانکی و مالی با ایران داشته است “.

منبع : سایت خبری Apnnews ،Tehrantimes