رونمایی از توانایی شگفت‌انگیزِ سگ رباتیک

فرارو: هیوندای به تازگی توانسته سگ ربات خدماتی اسپات را با سنسور‌های بهتر، یک کنترلر تبلت جدید و یک شارژر هوشمند و سریع به روزرسانی کند.

هیوندای حدود دو سال پیش شرکت “بوستون داینامیکس” را خریداری کرد تا بیشتر بتواند روی حوزه رباتیک متمرکز شود. سگ ربات خدماتی Spot پس از آن به طرق مختلف توسط این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است. این ربات با گذشت زمان پیشرفته‌تر شده است. هیوندای توانسته این ربات خدماتی را با سنسور‌های بهتر، یک کنترلر تبلت جدید و یک شارژر هوشمند و سریع به روزرسانی کند.

رونمایی از توانایی شگفت‌انگیزِ سگ رباتیک

این ربات توانسته حتی بهتر از قبل حرکات ایروبیک انجام دهد. این ربات اکنون دارای پنج دوربین استریو در سراسر بدنه خود است که تصاویر تمام رنگی را ارائه می‌دهند. خود ربات برای دیدن نیازی به رنگ ندارد و ادغام رنگ‌ها برای دید بهتر اپراتور است. این امر رمزگشایی محیط ربات را از طریق نرم افزار عملیات از راه دور Scout یا تبلت آسان‌تر می‌کند.ن! سوییچ بهترین خودروی خارجی رو برات پیدا می‌کنه.

Spot اخیرا به یک تبلت جدید نیز مجهز شده است که ارتقا بزرگی برای آن به حساب می‌آید. از این تبلت می‌توان برای راندن ربات و ماموریت‌های خودران که اکنون با ویژگی‌های هوشمندتر ادغام شده اند، استفاده کرد. شارژر Spot اکنون سریع‌تر و هوشمندتر شده است. شارژ کامل باتری این ربات اکنون در حدود یک ساعت طول می‌کشد و تعویض باتری همچنان ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای بازگرداندن Spot به کار است.

کارخانه کیا در کره جنوبی نیز از سپتامبر ۲۰۲۱ این سگ رباتیک را  برای انجام کار‌های مختلف صنعتی، تشخیص افراد، تحمل دمای بالا، نظارت بر خطرات آتش سوزی و نظارت بر باز یا بسته بودن درب کارخانه به کار گرفته است. ربات Spot همچنین اخیرا در یک ویدئوی تبلیغاتی به همراه سفیر جهانی این خودروساز و پدیده موسیقی جهانی BTS مشاهده شده است. اسپات در این ویدئو مهارت خود را در حرکات ایروبیک به نمایش گذاشت و تعجب همگان را برانگیخت. می‌توان این گونه استدلال کرد که استعداد جدید این ربات می‌تواند خیلی بیشتر از این باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *