کابینه‌ی احمدی نژاد

در
دسته بندی ها: اخبار اجتماعی, اخبار سیاسی

اخبار جدید از کابینه‌ی احمدی نژاد

کابینه هیچ رئیس دولتی به اندازه احمدی‌نژاد، وزرای آماده به یراق برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ ندارد. چه آنها که رسما و اسما یا تلویحا اعلام کرده‌اند، چه آنها که گمانه‌زنی‌ها درباره‌شان مدت‌هاست وجود دارد.

اعتمادآنلاین| کابینه هیچ رئیس دولتی به اندازه احمدی‌نژاد، وزرای آماده به یراق برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ ندارد. چه آنها که رسما و اسما یا تلویحا اعلام کرده‌اند، چه آنها که گمانه‌زنی‌ها درباره‌شان مدت‌هاست وجود دارد.


به گزارش روزنامه شرق، محمد عباسی، عضو کابینه دولت‌های نهم و دهم، سال گذشته در پاسخ به سؤال دانشجویی درباره احتمال کاندیداتوری او در انتخابات ۱۴۰۰، گفته است: امثال بنده متعلق به ملت و نظام اسلامی‌مان هستیم. پس در حد توان و شرایط نباید از انجام هر خدمتی دریغ کنیم. بعد هم گفت در این چند سال فرصتی بود که حسب تجارب پیش‌آمده در دولت، مجلس و نهادهای علمی و انقلابی، با همراهی جمعی از نخبگان و دلسوزان برنامه‌های درخور‌ توجهی برای ایفای نقش دولتی مقتدر و کارآمد مهیا کنیم؛ اما برای کاندیدا‌شدن به نظر می‌رسد با این تعداد افرادی که به‌عنوان داوطلب ذکر می‌شود، فعلا نیاز و ضرورتی برای کاندیداتوری نمی‌بینیم. مگر اینکه شرایط به گونه‌‌ای رقم بخورد که اقتضای حضور باشد؛ اما وزیر ورزش و جوانان احمدی‌نژاد چند روز پیش گویا به این نتیجه رسید که شرایط آن‌گونه که اقتضای حضورش شود، آماده شده؛ پس رسما اعلام نامزدی کرد.


در تازه‌ترین مورد محمد ناظمی‌اردکانی، وزیر تعاون محمود احمدی‌نژاد، از سوی تشکل اصولگرای جامعه اسلامی مدیران به‌عنوان نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در سال ۱۴۰۰ معرفی شده است. ناظمی‌اردکانی متولد اردکان یزد و دارای دکترای مدیریت، گرایش سیستم‌ها است و ۶۶ سال دارد. او در سال‌های ۸۴ و ۸۵ به‌عنوان وزیر تعاون دولت نهم مشغول به کار بود و که از سوی احمدی‌نژاد برکنار شد. همچنین در سابقه خود استانداری قم و ریاست سازمان ثبت احوال کشور را دارد. اعلام نامزدی دبیر کل جامعه اسلامی مدیران در حالی‌ است که وب‌سایت او مدت‌هاست به‌روز نشده و جزء چهره‌های اصولگرای کمتر خبرساز در جریانات اصولگرایی است. رستم قاسمی، وزیر احمدی‌نژاد که مدتی وزارت نفت را اداره می‌کرد هم غیر‌رسمی اعلام نامزدی کرده. او می‌گوید برنامه‌ای دارد که مبتنی بر برنامه عملیاتی است که می‌تواند بدون شعار برای مردم این باور را ایجاد کند که در این برنامه‌ها واقعیت‌هایی وجود دارد. او را می‌توان در فهرست نامزدهای نظامی انتخابات هم جای داد؛ اگرچه او خودش را نظامی نمی‌داند و از سویی دیگر از ورود چهره‌هایی با سابقه نظامی به انتخابات هم دفاع می‌کند. او درباره جزئیات برنامه انتخاباتی خود گفته که در روز مشخصش خواهد گفت و شعار و الگوهایش هم ویژه است و گفته بعد از اعلام کاندیداتوری اطلاع‌رسانی خواهم کرد. او گفته من عضو سپاه هستم و همواره هم این را گفته‌ام؛ اما امروز شرایط کشور شرایط خوبی نیست. ما در ایستگاه خوبی در حوزه اقتصادی قرار نداریم و من آدمی هستم که تقریبا بعد از جنگ عمرم را در کار اقتصادی کشور گذرانده‌ام. می‌خواهم قدمی در این راستا بردارم؛ بنابراین این را می‌توانم بگویم که با این نگاه مردم طبیعتا نگرانی‌ ندارند. پیش ‌از ‌این نیز خبرهای غیررسمی حاکی از آن بود که فعالیت انتخاباتی‌اش را آغاز کرده و گفته می‌شود که اتاق فکر انتخاباتی او با همراهی جمعی از اعضای هیئت دولت محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان به جبهه پایداری تشکیل شده است. اگرچه نامزدهای اصلی جبهه پایداری در‌حال‌حاضر دبیر کل این حزب یعنی صادق محصولی و سعید جلیلی هستند.