شاهکار جدید وانت‌های تویوتا

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: اخیراً تصاویر جاسوسی و بی کیفیتی از یک وانت جدید تویوتا منتشر شده بود که ادعا می‌کرد این تصاویر متعلق به جدیدترین وانت این خودروسازی ژاپنی یعنی وانت ۲۰۲۲ Tundra TRD Pro است و حالا تویوتا در پاسخ به این تصاویر، با انتشار یک تصویر با کیفیت، رسماً وجود این وانت قدرتمند و جذاب را تأیید کرده است. خودروسازی تویوتا این تصویر را در صفحه رسمی خود در توییتر منتشر کرد، اما باز هم کارشناسان معتقد هستند که این یک تصویر نمی‌تواند ما را با تمام جزئیات این وانت جدید آشنا سازد.

به نقل از وبسایت motor1، تویوتا یک کمپین تبلیغاتی را برای وانت جدید Tundra خود در ماه می‌آغاز کرد. ما از آن زمان تاکنون فقط چند نکته کوچک از این خودرو را مشاهده کرده ایم که جدیدترین آن‌ها یک ویدیوی فوق العاده کوتاه ۷ ثانیه‌ای است که پوشش کلی موتور را نشان می‌دهد. روی هم رفته شرکت تویوتا برای معرفی این وانت جدید بسیار مرموزانه عمل کرده است و در انتشار اخبار مربوط به آن نهایت محدودیت را اعمال کرده است. با این حال اخیراً تصاویر جاسوسی نچندان واضحی از نمای کامل این وانت منتشر شده که کل فضای اینترنت را منفجر کرده است.

علاقه‌مندان به تویوتا توندرا در وبسایت Tundras.com مجموعه‌ای از تصاویر را که توسط عضو انجمن Tibetan Nomad به اشتراک گذاشته شده بود را مشاهده کردند که گفته می‌شد از یک گروه خصوصی فیس بوکی با نام TundraCrew نشأت گرفته اند. در این تصاویر که در ۱۷ ژوئن منتشر شد، ظاهراً یک وانت جدید تویوتا دیده می‌شود که با ۲۰۲۲ Tundra در ارتباط بود. در ابتدا تصور شد که این یک فریبکاری مفصل با یک سری رندر‌های هوشمندانه باشد، اما بر اساس تصاویر فاش شده‌ای که قبلا از Tundra وجود داشت و تیزر‌های رسمی تویوتا و عکس‌های جاسوسی که دیده ایم، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم این تصاویر واقعی نیست. (تصاویر جاسوسی اخیر از وانت جدید تویوتا تندرا را در زیر مشاهده خواهید کرد)

شاهکار جدید وانت‌های تویوتا

شاهکار جدید وانت‌های تویوتا

شاهکار جدید وانت‌های تویوتا

با در نظر داشتن این موارد، این تصاویر ادعا می‌کنند که یک نسخه جذاب تویوتا تندرا TRD Pro را نشان می‌دهند. به گزارش فرارو، نوار چراغ جلو پنجره مشبک و سه نشانگر نارنجی با عکس‌های رسمی تیزر مطابقت دارند و چراغ‌های جلوی L شکل نیز با آنچه قبلاً دیده ایم مطابقت دارند. مهر زنی پررنگ TRD Pro در درب عقب با روند‌های فعلی تزئینات تویوتا سازگار است. مطمئناً دلیلی وجود ندارد که باور کنیم تویوتا پس از ۱۵ سال اولین وانت تنداری کاملا جدید خود را با برخی از فن آوری‌های جدید معرفی نکند.

اگر بخواهیم تبلیغات ۷ ثانیه‌ای تویوتا را نیز در نظر بگیریم، تیزر موتور فوق الذکر از شایعاتی مبنی بر عملکرد ۳.۵ لیتری V6 توربوشارژ در زیر کاپوت این وانت وجود دارد. ما همچنین شنیده ایم که یک پیشرانه هیبریدی نیز برای این خودرو ارائه خواهد شد، اما تویوتا قبلاً تأیید کرده است که موتور پایه وانت جدید تندرا، از پیشرانه ۵.۸ لیتری V8 فعلی قدرتمندتر خواهد بود. این پیشرانه ۳۸۱ اسب بخار (۲۸۴ کیلووات) نیرو تولید می‌کند، بنابراین نسل بعدی وانت تندرا نباید برای تولید نیروی بیشتری محدودیتی داشته باشد.

شاهکار جدید وانت‌های تویوتا

تصویر وانت جدید تویوتا ۲۰۲۲ Tundra TRD Pro که توسط این شرکت منتشر شده است

در این مرحله، تنها سوال باقی مانده این است که تویوتا چه موقع وانت جدید تندرا را رسماً معرفی می‌کند. یک از مدیران داخلی تویوتا گفته است که این رونمایی برای اواخر سال میلادی جاری یا اوایل سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده است، اما انتشار تصاویر جاسوسی اخیر سبب شد تا حداقل این خودروسازی مجبور شود با ارائه یک عکس کامل از این وانت جذاب، تا حدودی برخی از اطلاعات افشا شده قبلی درباره آن را تأیید کند.