عملیات بزرگ پولشویی با ارز دیجیتال در انگلیس!

در
دسته بندی ها: اخبار ارز، طلا و سکه, اخبار اقتصادی

ایسنا: بزرگ ترین مصادره ارزهای دیجیتالی در تاریخ انگلیس و یکی از بزرگ ترین پرونده ها در سطح جهان سر و صدای زیادی به پا کرده است.

به نقل از کوین دسک، پلیس انگلیس اعلام کرد به دنبال تحقیقات گسترده موفق شده است تا با شناسایی یک باند پولشویی، مقدار قابل توجهی ارز دیجیتالی به ارزش ۱۱۴ مییلون پوند ( ۱۵۸.۸ میلیون دلار) را که برای پولشویی مورد استفاده قرار می گرفتند مصادره کند. این بزرگ ترین مصادره ارزهای دیجیتالی در تاریخ انگلیس و یکی از بزرگ ترین پرونده ها در سطح جهان بوده است.

بزرگ‌ترین عملیات پولشویی با ارز دیجیتال در انگلیس!

در بیانیه پلیس انگلیس آمده است که عملیات رصد و مصادره این رمزارزها توسط بخش مبارزه با جرایم اقتصادی صورت گرفته است. اگرچه در این بیانیه به جزییات بیشتری اشاره نشده اما در آن گفته شده است که تحقیقات در این باره هنوز ادامه دارد. از هویت افرادی که در این باند فعالیت می کرده اند فعلا اطلاعاتی در دست نیست.

گراهام مک نالتی- کمیسر پلیس انگلیس گفت: وجه نقد هنوز هم محبوب ترین ابزار برای پولشویی است اما با پیشرفت تکنولوژی و توسعه پلتفرم های دیجیتالی، برخی از تبهکاران به استفاده از روش های پیچیده تری رو آورده اند.

انگلیس از جمله کشورهایی است که در ماه های اخیر برخورد با سو استفاده از ارزهای دیجیتالی را تشدید کرده است. پیش از این اعلام شده بود پلیس در منطقه بیرمنگهام یک مزرعه غیرقانونی استخراج بیتکوین را توقیف کرده که در آن بیش از ۱۰۰ دستگاه ماینر کارگذاشته شده بوده است. سودآوری روزانه این مزرعه بالغ بر هزاران پوند بوده و پلیس پس از آن به این مزرعه مشکوک شد که همسایگان گزارش فعالیت های غیرعادی شبانه در آن و سر و صدای زیاد را به پلیس داده بودند.

با وجود مصادره شدن این مزرعه و تجهیزات آن توسط پلیس، کسی در رابطه با این پرونده بازداشت نشد اما این مزرعه دومین مزرعه غیرقانونی انگلیس در منطقه غرب این کشور بود که توسط پلیس شناسایی و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.