موج تازه ریزش شدید رمزارزها

تسنیم به نقل از بلومبرگ: به دنبال بیانیه بانک مرکزی چین مبنی بر عدم استفاده از ارزهای مجازی به عنوان یک شیوه پرداخت، ارزش بیت کوین و سایر ارزهای مجازی سقوط کرد.

ارزش بیت کوین، بزرگترین ارز مجازی دنیا از نظر سرمایه بازار، ۱۲.۶۵ درصد کاهش یافت و به ۳۹۵۳۳ دلار رسید. اظهارنظرهای ضد و نقیض الون ماسک در مورد دارایی‌های بیت کوین شرکت تسلا قبلاً هم باعث کاهش ارزش این ارز مجازی شده بود. اتر، دوج کوین و اینترنت کامپیوتر هم با کاهش قیمت مواجه شده‌اند.

این‌بار چین، بازار رمزارزها را به هم ریخت

طبق بیانیه رسمی بانک مرکزی چین، ارزهای مجازی را نمی‌توان در بازار استفاده کرد چون ارزهای واقعی نیستند و موسسات مالی و پرداخت اجازه قیمت‌گذاری محصولات و خدمات خود را با ارزهای مجازی ندارند.

به گفته لیو یانگ، یکی از وکلای شرکت حقوقی دی‌هنگ، این بیانیه بانک مرکزی چین توسط موسسات صنعتی تهیه شده است نه مقامات دولتی، بنابراین قدرت چندانی ندارد. پکن از ۲۰۱۷ تجارت با ارزهای مجازی را در داخل مرزهایش ممنوع کرده است. این کشور زمانی مقرر ۹۰ درصد از این نوع تجارت‌ها بود ولی سهم بزرگی از استخراج ارزهای مجازی از آن زمان به خارج از کشور منتقل شده است.

چین اخیرا اقداماتی برای راه اندازی یوان دیجیتال در پیش گرفته است که قرار است جایگزین پول نقد شود و کنترل پرداخت‌ها را که در حال حاضر در اختیار شرکت های فناوری و نه بانک‌های دولتی است، در دست بگیرد.

بسیاری تحلیل‌گران عقیده دارند سرعت گرفتن فروش بیت کوین به معنی نزدیک شدن به محدوده قیمت ۴۰ هزار دلار برای آن است. این اولین بار است که بیت کوین از سپتامبر سال گذشته میلادی به این محدوده قیمت می‌رسد. شکستن این محدوده و پایین رفتن، باعث می‌شود سطح بعدی قیمت بیت کوین ۳۰ هزار دلار باشد.

به‌روزرسانی قیمت ارز‌های دیجیتال (در لحظه انتشار این خبر)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۵ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۹.۵۳۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۶۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۰.۹۰ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲.۹۵۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۱.۴۶ درصد کاهش

۳- بایننس کوین

قیمت: ۴۳۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۸.۷۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۶.۲۷ درصد کاهش

۴- کاردانو

قیمت: ۱.۷۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۸.۰۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷۲ درصد افزایش

۵- دوج کوین

قیمت: ۰.۴۱۵۴۰۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۶.۴۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۹۷ درصد کاهش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *