هشدار هاشمی: برگزاری همزمان چهار انتخابات می‌تواند پیک چهارم کرونا را به پیک پنجم تبدیل کند

در
دسته بندی ها: اخبار اجتماعی

رئیس شورای شهر تهران روز سه‌شنبه در مورد برگزاری همزمان چند انتخابات در ماه‌های آینده در ایران و احتمال بحرانی‌تر شدن وضعیت کرونا به دلیل ازدحام جمعیت هشدار داد.

سیزدهمین دورهٔ انتخابات ریاست‌ جمهوری ایران روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

به گزارش روز سه‌شنبه، ۳۱ فروردین،‌در خبرگزاری ایسنا، محسن هاشمی گفته است که «شرایط کرونایی در کشور به سرعت رو به وخامت است و… به نظر می‌رسد که اردیبهشت‌ماه شاهد حفظ وضعیت قرمز در بسیاری از نقاط کشور خواهیم بود.»

وی اضافه کرد: «در این شرایط هم قصد داریم و برنامه‌ریزی کرده‌ایم چهار انتخابات را همزمان اجرا کنیم که می‌تواند پیک چهارم را به پیک پنجم تبدیل کند.»

رئیس شورای شهر تهران در ادامه خواستار «برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای زمان و نحوه تبلیغات و رای‌گیری» در کشور ظرف دو ماه آینده شده است.

آن ‌طور که آقای هاشمی اضافه کرده، افزایش ۱۵ درصدی صندوق‌ها مشکل را رفع نمی‌کند و دست‌کم در تهران، نیاز به افزایش دست‌کم «دو برابری» صندوق‌ها است.

اظهارات وی در شرایطی مطرح می‌شود که با توجه به نارضایتی از عملکرد دولت روحانی در تحقق وعده‌های انتخاباتی‌اش انتظار می‌رود مشارکت شهروندان در این انتخابات پایین‌تر از گذشته باشد.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا و رادیوفردا/ ب. ب./ ف. دو.