گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: خودروسازی تویوتا قصد دارد تا برای سال ۲۰۲۲ میلادی کوپه اسپرت و محبوب خود Toyota Supra را با یک مدل جدید و ویژه به روز کند که این مدل ویژه و محدود Toyota Supra A91-CF Edition نام خواهد گرفت. این خودرو جدید شاهد تغییراتی خاص در طراحی خواهد بود که این تغییرات لقب گرانترین تویوتا سوپرا تاریخ را برای آن به همراه خواهد آورد.

تویوتا سوپرا (Toyota Supra) یک ماشین اسپرت و تور بزرگ است که توسط شرکت Toyota Motor Corporation از ابتدای سال ۱۹۷۸ ساخته شده‌است. این خودروی محبوب از ۱۹۷۸ تا ۲۰۰۲ شاهد عرضه چهار نسل اول بود و نسل پنج نیز در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شد. آخرین مدل نیز در سال ۲۰۲۱ راهی بازار شد اما تویوتا اکنون قصد دارد این خودرو را برای سال ۲۰۲۲ با تغییراتی جدی به روز کند که مهمترین آن ها کیت جدید aero ساخته شده از فیبر کربن است.

Supra A91-CF Edition که با کد A91 شناخته می شود، به افزودنیهای جدید فیبر کربن اشاره دارد و قرار است فقط ۶۰۰ دستگاه از آن ساخته شود که همگی دارای پیشرانه ۳.۰ لیتری توربوشارژ ۶ سیلندر هستند. این موتور ۳۸۲ اسب بخاری قدرتی را ارائه می دهد که می تواند مدت زمان ۳.۹ ثانیه را برای شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت، فراهم کند. عناصر جدید این خودرو شامل یک کیت aero کاملاً کاربردی ساخته شده از فیبر کربن است. این کیت شامل یک تقسیم جلو، دامن های جانبی پهن، یک اسپویلر و کانارد های بزرگ جلو و عقب است. تویوتا می گوید این کیت باعث کاهش فشار و ثبات کلی، هم در سرعت قانونی خیابان و هم در سرعت بالای پیست می شود.

این خودرو همچنین با چرخ های ۱۹ اینچی خود که در رنگ مشکی مات طراحی شده اند، به علاوه کولیس های ترمز قرمز منقش به نشان Supra، بسیار خودنمایی می کند. تم قرمز و مشکی از طریق ترکیب آلکانتارا و تزئینات چرمی همچنان ادامه دارد و صاحبان آن همچنین تم های تیره فیبر کربن، پدال های اسپرت و صندلی های قابل تنظیم ۱۴ جهته را دریافت می کنند.

تغییرات دیگر در مجموعه کامل ۲۰۲۲ سوپرا شامل صندلی های گرم شونده استاندارد برای مدل های مجهز به inline-6 (یک موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ ۲۵۵ اسب بخاری که همچنان به صورت استاندارد ارائه می شود) و یک گزینه تزئینات داخلی قرمز برای مدل های مجهز به inline-6 و در درجه Premium است. مدل های دارای سیستم صوتی برتر همچنین سازگاری تمام صفحه Apple CarPlay را دریافت می کنند. Supra A91-CF Edition تنها در سه رنگ خاکستری مات فانتوم، سفید و زرد نیترو در دسترس خواهد بود.

با این اوصاف، انتظار می رود که Supra A91-CF Edition یک برچسب قیمتی ویژه را دریافت کند که اکنون به لطف اطلاعات راهنمای سفارش اخیر که در وبسایت CarsDirect فاش شده است، به آن آگاهی یافته ایم. به گزارش فرارو، به گفته این وب سایت، تویوتا سوپرا محدود با احتساب هزینه ارسال به مقصد، ۶۴۲۷۵ دلار فروخته خواهد شد. این درحالی است که گفته می شود اگر خریدار بخواهد تمام آپشن ها را نیز دریافت کند، قیمت این خودرو به ۶۸۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید. برای مقایسه باید خاطر نشان کرد که نسخه فعلی ۲۰۲۱ Supra A91، حدود ۵۵۹۹۰ قیمت دارد که به مراتب خودروی به صرفه تری به شمار می رود.

تصاویر خودروی تویوتا Supra A91-CF Edition

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ

گرانترین تویوتا سوپرای تاریخ