۸پیش‌بینی انقلابی برای سال ۲۰۲۲

در
دسته بندی ها: اخبار فرهنگی, اخبار فناوری

انتخاب: موسسات و نهاد‌های مالی بین‌المللی به طور معمول در پایان هر سال میلادی ضمن جمع‌بندی رویداد‌های سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی و … چشم‌انداز‌ها و برآورد‌های خود از سال آینده را نیز ارایه می‌دهند. بانک Saxo دانمارک نیز در روز‌های پایانی سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی‌های شوکه کننده خود از سال ۲۰۲۲ را ۱۰ بند تنظیم و منتشر کرده است. این بانک فعالیت‌های مالی خود را از سال ۱۹۹۲ میلادی به عنوان شرکت کارگزاری آغاز کرده و اکنون به عنوان نهاد مالی تخصصی فعال در زمینه ارایه خدمات سرمایه‌گذاری آنلاین به فعالیت می‌پردازد.

وبسایت بانک Saxo دانمارک در این باره نوشت: برآورد‌های ساکسو بانک دانمارک مبتنی بر مجموعه‌ای از رویداد‌های نامحتمل ارایه شده است که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ بنابراین اگر حتی با احتمال کمی هم محقق شوند می‌توانند تلاطم زیادی را در بازار‌های مالی ایجاد کنند. عناوین آن‌ها عبارتند از:
۱. برنامه‌ریزی برای قطع استفاده از سوخت‌های فسیلی باز هم به فردایی نامعلوم موکول می‌شوند.
۲. پایان کار فیسبوک با مهاجرت جوانان رقم می‌خورد.
۳. انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده منجر به بحران قانون اساسی می‌شود.
۴. تورم در آمریکا به بیش از ۱۵ درصد می‌رسد.
۵. تامین منابع ویژه مالی اتحادیه اروپا در زمینه تغییرات اقلیمی، انرژی و تجهیزات دفاعی از طریق صندوق‌های بازنشستگی انجام می‌شود.
۶. هند به عنوان عضو ناظر به شورای همکاری کشور‌های خلیج فارس می‌پیوندد.
۷. فناوری‌های جدید فراصوت و رقابت‌های فضایی جنگ سرد جدیدی را رقم می‌زنند.
۸. دستاورد‌های پزشکی میانگین عمر انسان را تا ۲۵ سال افزایش می‌دهند.

اگر چه پیش‌بینی‌هایی که در ادامه به صورت جزئی‌تر به آن‌ها می‌پردازیم در برآورد‌ها و تحلیل‌های مالی جایی ندارند، اما هر کدام می‌توانند زنگ خطری برای فعالان اقتصادی در سال ۲۰۲۲ باشند؛ حتی برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی که به صورت سنتی تنها یک درصد شانس وقوع چنین رویداد‌هایی را در نظر می‌گیرند. این گزارش تمرینی است برای برآورد حداکثری از آنچه محتمل است حتی اگر الزاما محقق نمی‌شود. نتایجی که بیش از همه شوکه‌کننده‌تر به نظر می‌رسند همان مواردی هستند که برای عموم شگفت‌انگیرتر و غیرقابل باورتر هستند.