‏تبلیغات رمز ارزها در تیک‌تاک ممنوع شد

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

روزنامه اینترنتی فراز نوشت: شبکه اجتماعی TikTok روز جمعه اعلام کرد تبلیغات مربوط با برخی موضوعات در این رسانه ممنوع است. در بین این موضوعات محتوای تبلیغاتی مربوط به رمز ارزها نیز وجود دارد.

تیک‌تاک بدون در نظر گرفتن منطقه جغرافیایی کاربران، آنها را از تبلیغ محصولات مالی منع کرده است. طبق گزارش Ftadviser براساس سیاست‌های محتوایی تیک‌تاک، تبلیغ تمام محصولات و خدمات مالی در سراسر دنیا ممنوع است.

‏تبلیغات رمز ارزها در تیک‌تاک ممنوع شد

‌سال ۲۰۲۰ تیک‌تاک یک بستر مناسب برای تبلیغ رمز ارز دوج کوین بود. کاربران با ارسال ویدیوهای زیادی دیگران را به خرید این رمزارز تشویق می‌کردند.

‌مارتین بمفرود در گفتگویی اعلام کرد به نظر او اقدام اخیر تیک تاک در راستای مقابله با محتواهایی است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم حمایت مالی شده‌اند و معمولا در ادامه این تبلیغات لینکی برای ورود به یک پلتفرم معاملاتی قرار گرفته است. وی در ادامه گفت: ‌ما شاهد محتواهای تبلیغاتی زیادی در بستر تیک‌تاک هستیم که معمولا توسط افراد با اطلاعات کم ترویج داده می‌شوند. این افراد دنبال‌کنندگان خود را با وعده ثروتمند شدن فریب می‌دهند و در واقعیت درآمد خود را به واسطه ثبت‌نام افراد از طریق لینک ورودی خود به دست می‌آورند.

‌فعلا مشخص نیست تیک تاک تمام گفتگوهای مالی را ممنوع کرده است یا صرفا آن دسته از محتواهایی که جنبه تبلیغاتی دارند. گوگل نیز در سال ۲۰۱۸ تبلیغات رمز ارزها را ممنوع اعلام کرد. اما در سال جاری بخشی از این ممنوعیت برای برخی نهادها با یک سری الزامات حذف شده است.