ادعای مدرنا درباره اثربخشی علیه اُمیکرون

خبرگزاری ایسنا: تولیدکنندگان واکسن کرونای مدرنا با امیدبخش خواندن نتایج آزمایشگاهی ابراز اطمینان کردند که دُز یادآور این واکسن در برابر سویه اُمیکرون موثر است.

مدیر شرکت مدرنا گفت: می‌توانیم برای مواجهه با افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون به اثربخشی این واکسن اعتماد کنیم.

با این حال وی تاکید کرد که نتایج آزمایشات نشان داده است پس از تزریق تنها دو دُز از این واکسن (دزهای اول و دوم)، مصونیت در برابر امیکرون به طور قابل توجهی نسبت به سویه اولیه کووید-۱۹ کمتر است.

توصیه فعلی این است که ۱۰۰ میکروگرم از واکسن مدرنا مجموعا به عنوان دُزهای اول و دوم برای مصونیت در برابر کووید-۱۹ و به دنبال آن یک دُز یادآور ۵۰ میکروگرمی تجویز شود.

در مطالعه جدید سطح آنتی بادی های خنثی کننده اُمیکرون در نمونه خون ۴۰ نفر که پیش از دریافت دُز یادآور سطح پایینی از آنتی بادی داشتند، اندازه گیری شد.

بر اساس نتایج اعلام شده، سطح آنتی‌بادی ۲۹ روز پس از تزریق دُز سوم اندازه‌گیری شد که نیمی از آنها دُز یادآور ۵۰ میکروگرمی و نیمی ۱۰۰ میکروگرمی دریافت کرده بودند. شرکت مدرنا اعلام کرده است که داده‌های اولیه نشان می‌دهد واکنش آنتی‌بادی به سویه اُمیکرون در دُز ۵۰ میکروگرمی، ۳۷ برابر افزایش یافته اما زمانیکه دز دریافتی دو برابر شده سطح آنتی‌بادی ۸۳ برابر بیشتر شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از فرانس ۲۴، این آزمایش تایید کرد که تزریق یک دُز کامل از واکسن مدرنا (دز کامل واکسن مدرنا شامل دزهای اول و دوم ۱۰۰ میکروگرم است) به عنوان دز یادآور، مصونیت آنتی بادی بیشتری در برابر سویه اُمیکرون نسبت به تزریق واکسن نیم دُزی تایید شده فعلی ایجاد می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *