افشای مشخصات جدید از گوشی تاشوی گوگل

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: پیش از این گزارش‌های موثقی به بیرون درز کرد که نشان می‌داد درحال توسعه اولین گوشی هوشمند تاشوی خود است، اما مشخصات آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. اکنون اطلاعات جدیدی منتشر شده که مدعی است این گوشی تاشو به دوربین‌هایی ضعیف‌تر از گوشی‌های سری گوگل پیکسل مجهز خواهد شد.

برخی از جزئیات جمع آوری شده از منابع آنلاین توسط وبسایت ۹to5Google نشان می‌دهد که اولین گوشی هوشمند تاشو گوگل برای عرضه در سال ۲۰۲۲ برنامه ریزی شده است و به نظر می‌رسد که این دستگاه دارای دوربین‌هایی کمتر از سری پیکسل ۶ خواهد بود. گوگل پیکسل ۶ پرو بر اساس کیفیت دوربینش در بین ۱۰ گوشی هوشمند برتر قرار گرفته است. از نظر کیفیت عکس و فیلم این گوشی نسبت به سایر برند‌های معروف عملکرد بهتری داشت و در مقیاس رتبه بندی درست زیر آیفون ۱۳ قرار گرفته است. علاوه بر این، Pixel 6 Pro دارای مکانیزم زوم عالی و خروجی کلی چشمگیر است، با این حال، پیکسل ۶ برخی از ویژگی‌های طراحی را نیز دارد که بر تنظیمات دوربین آن تأثیر گذاشته است.

افشای مشخصات جدید از گوشی تاشوی گوگل

گوشی‌های گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو، هر دو دارای دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی هستند و سنسور GN1 تولید شده توسط سامسونگ به دلیل اندازه بزرگ سنسور، نور بیشتری را می‌دهد. اما برای ایجاد تعادل در سیستم دوربین با اندازه فیزیکی بزرگ، از جمله ویزوری که از تلفن بیرون می‌آید، باید جبران‌های زیادی انجام شود. به نظر می‌رسد نوار دوربین آینده‌نگر که در پشت این گوشی‌ها خودنمایی می‌کند، با هدف رفع چنین نقص‌هایی طراحی شده، اما به نظر می‌رسد این مکانیزم جدید گوگل برای گوشی‌های تاشو آینده این شرکت مورد استفاده قرار نگرفته است.

ما می‌دانیم که اسم رمز گوشی هوشمند تاشو آینده، Pixel Pipit است و ظاهراً دنباله آن از آخرین نسخه اپلیکیشن Google Camera گرفته شده است. این گوشی همان سنسور‌های دوربین گوگل پیکسل ۵ را خواهد داشت، بنابراین حسگر قدرتمندتر GN1 سامسونگ با سنسور ۱۲.۲ مگاپیکسلی IMX363 به عنوان سنسور اصلی جایگزین شده است. همچنین این امکان وجود دارد گوشی تاشو آینده گوگل، قادر است از دوربین اصلی در زمانی که دستگاه تا شده است نیز استفاده کند. به نظر می‌رسد این جزئیات در اطلاعات استخراج شده از فایل‌های برنامه دوربین این گوشی، استخراج شده است.

پیش از این اعتقاد بر این بود که گوشی تاشو آینده گوگل، همچون نمونه‌های مشابه خود در برند‌هایی همچون سامسونگ، به دروبین‌های قابل توجهی مجهز شود، اما با این گزارش احتمالاً بسیاری از کاربران نسبت به این گوشی ناامید شوند. به گزارش فرارو، البته به نظر نمی‌رسد که گوگل به همین سادگی اولین گوشی تاشو خود را در معرض چنین شرایطی قرار دهد. باید توجه داشت که اگر این گزارش درست باشد، قطعاً در هزینه ساخت این گوشی شاهد صرفه جویی خواهیم بود و این نیز به معنای عرضه یک گوشی ارزان قیمت خواهد بود. یک قیمت رقابتی در بازار نوظهور گوشی‌های تاشو، بی شک می‌تواند یک تهدید جدی برای پرچمدارانی همچون تاشو‌های سامسونگ باشد.