تیک آبی تویئتر برای حساب کاربری یک گربه!

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

دیجیاتو: توییتر بطور تصادفی حداقل ۶ حساب جعلی را که احتمالا بخشی از یک اسپم بات‌نت هستند، تایید کرده. برای این حساب‌ها از تصاویر جعلی استفاده شده که وجود خارجی ندارند و در میان آن‌ها، حساب یک گربه هم به چشم می‌خورد.

یکی از کاربران توییتر با حساب «Conspirador Norteño» برای نخستین بار حساب‌های کاربری جعلی را در این شبکه اجتماعی شناسایی کرد که کمتر از یک ماه از ایجاد آنها می‌گذشت. این حساب کاربری در توییتی اعلام کرده که این ۹۷۶ حساب کاربری تقلبی بخشی از شبکه بات‌نت هستند که حداقل شامل ۱۲۱۲ حساب کاربری می‌شود.

تیک آبی تویئتر برای حساب کاربری یک گربه!

برای عکس سه حساب کاربری جعلی از تصاویر نقاشی زن، در دو مورد از تصویر زن و یکی از آنها از تصویر گربه استفاده شده بود. با توجه به اسکرین شات گرفته شده توسط Norteño، در بیوگرافی این گربه نوشته شده: «حساب رسمی Anlamislar». این حساب کاربری تنها ۱۰۳۹ فالوور در توییتر داشته. هنوز مشخص نیست چه کسی این حساب‌های کاربری جعلی را ایجاد می‌کند و چه هدفی از انجام این کار دارد. هرچند گزارش شده که هرزنامه‌هایی به زبان کره‌ای از طریق این حساب‌های کاربری ارسال می‌شوند.

تیک آبی تویئتر برای حساب کاربری یک گربه!

یکی از سوالاتی که در این میان مطرح می‌شود این است که چگونه چنین حساب‌های کاربری می‌توانند تاییدیه توییتر را دریافت کنند و آیا واقعا دریافت تاییدیه برای حساب‌های کاربری جعلی امکان‌پذیر است یا خیر.

توییتر به حذف اکانت‌های جعلی توجه نشان می‌دهد و سال گذشته نیز ده‌ها هزار حساب کاربری وابسته به دولت‌های چین، روسیه و ترکیه را به دلیل پخش اخبار جعلی و نقض قوانین این شبکه اجتماعی حذف کرد. همچنین این شبکه اجتماعی با پخش اطلاعات نادرست مبارزه می‌کند و سال گذشته برنامه‌هایی را در همین راستا به اجرا درآورد تا بتواند توییت‌های گمراه کننده را از شبکه خود حذف کند.

تیک آبی تویئتر برای حساب کاربری یک گربه!