دندان واقعی دایناسور در آیفون ۱۳ پرو!

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: جواهرسازی لوکس خاویار Caviar، اخیراً از چند مجموعه جدید و انحصاری گوشی‌های آیفون ۱۳ پرو با نام Tera رونمایی کرده که در یکی از این مجموعه‌ها با عنوان Tyrannophone، این شرکت گوشی آیفون را با تکه‌هایی از دندان واقعی دایناسور تیرانوزاروس معروف به تی رکس T-Rex تزئین کرده که قدمتی ۸۰ میلیون ساله دارد.

برند روسی Caviar به خاطر عرضه گوشی‌های هوشمند منحصر به فرد با مواد لوکس و کمیاب شناخته شده است. ایده‌های طراحی شرکت گاه از اتفاقات تاریخی بزرگ الهام گرفته که از جمله آن می‌توان به گوشی‌های انحصاری iPhone 11 Pro Titanic Edition یا iPhone 12 Pro Warrior Collection اشاره کرد. این بار خاویار یک مجموعه آیفون ۱۳ با نام “Tera” ایجاد کرده که یک کلمه یونانی به معنای هیولا است. مجموعه جدید گوشی‌های هوشمند از سه دستگاه تشکیل شده است که Tyrannophone پرچمدار آن است.

آیفون ۱۳ پرو نسخه Tyrannophone

برای شروع، با منحصر به فرد‌ترین مدل این مجموعه یعنی Tyrannophone می‌پردازیم که معنای آن کلمه «هیولا» است. در واقع به طور مشخص این گوشی، دایناسور تیرانوزاروس معروف به تی رکس را هدف قرار داده که ۹۶ میلیون سال پیش به عنوان یک شکارچی قدرتمند بر کل سیاره زمین سلطنت می‌کرده است. به گزارش فرارو، گوشی iPhone 13 Pro Tyrannophone با یک سر دایناسور سه بعدی ساخته شده از تیتانیوم با پوشش مشکی PVD تزئین شده است.

دندان واقعی دایناسور در آیفون ۱۳ پرو!

چشم زرد هیولا از خالص‌ترین کهربا ساخته شده اما مهمتر از آن اینکه پوزخند این درنده شامل یک قطعه بسیار منحصر به فرد است. به عبارت دیگر، شرکت خاویار قطعه‌ای از دندان واقعی تیرانوسوروس ۸۰ میلیون ساله مورد استفاده قرارد داده تا دندان‌های بالایی تی رکس تزئینی را ایجاد کند. در مجموع ۷ مدل Tyrannophone توسط خاویار تولید خواهد شد که با حافظه ۱ ترابایتی دارای قیمت خرده فروشی ۸۶۱۰ دلار است. مشتریان همچنین می‌توانند برای این نسخه، گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس را انتخاب کنند.

آیفون ۱۳ پرو نسخه Monsterphone

علاوه بر Tyrannophone، شرکت خاویار دو مجموعه دیگر را تحت نام Tera عرضه می‌کند که iPhone 13 Pro Monsterphone یکی از آنهاست. این گوشی محدود با یک قاب مشکی ساخته شده از تیتانیوم سخت شده با روکش PVD تزئین شده است. این مدل گوشی با یک ماده کامپوزیتی مقاوم در برابر ضربه به رنگ قرمز تزئین شده است که شبیه زخم عمیقی است که از چنگال یک شکارچی خطرناک به جا مانده است. شرکت خاویار ۹۹ نسخه از این مدل را تولید خواهد کرد که قیمت خرده فروشی آن ۷۷۶۰ دلار آمریکا تعیین شده است.

دندان واقعی دایناسور در آیفون ۱۳ پرو!

آیفون ۱۳ پرو نسخه Teradiamond

واژه Tera البته معنای دیگری بجز هیولا نیز دارد و آن عبارت مخففی است که برای حجم زیادی از داده درنظر گرفته می‌شود؛ بنابراین طراحان خاویار یک مدل محدود Teradiamond را نیز بر اساس آیفون ۱۳ پرو با ۱ ترابایت حافظه ایجاد کردند. این گوشی هوشمند دارای بیشترین ظرفیت حافظه در تاریخ اپل است. نسخه Teradiamond دارای یک قاب تیتانیومی مجلل سخت شده است که با ۱۰۲۸ الماس و ۱۲۸ یاقوت (۱.۳ میلی متر در آیفون ۱۳ پرو و ۱.۵ میلی متر در آیفون ۱۳ پرو مکس) مزین شده است. در کنار دستگاه یک شماره مدل منحصر به فرد نیز حک می‌شود. این سری گوشی در تعداد محدود یعنی ۱۸ نسخه و با قیمت ۴۹۲۴۰ دلار عرضه خواهد شد.

دندان واقعی دایناسور در آیفون ۱۳ پرو!