رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

باشگاه خبرنگاران جوان: نسل پنجم رنج روور روی پلتفرم کاملا جدیدی سوار می شود که دارای فناوری های جدید است.

رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

لندرور از نسل پنجم رنج روور پرده برداشت که قرار است در سال ۲۰۲۲ این شاسی بلند لوکس را وارد بازار کند. مدل جدید ظاهری شیک با طراحی خاص دارد که باعث شده ظاهر دستگاه را ممتاز نگه دارد؛ همچنین به علاوه، خودروساز آن را با تمام آخرین فناوری بارگیری می‌کند.

رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

رنج روور جدید اکنون بر روی پلت فرم MLA-Flex لندروور سوار شده است؛ این کارخانه خودروسازی به خریداران این امکان را داده است که هم طرح شاسی بلند کوتاه و هم بلند را انتخاب کنند. بسته به سطح تریم و انتخاب خریدار، می توان این خودرو را با پیکربندی‌های چهار، پنج یا هفت صندلی انتخاب کرد.

طراحی رنج روور جدید در عین شیک بودن، بسیار ساده است و روی بدنه آن شاهد هیچ خط و خطوطی نیستیم. رنجروور از سیستم تعلیق بادی تطبیقی ​​با محور عقب و از سیستم ناوبری استفاده می‌کند؛ همچنین این خودرو با کروز کنترل تطبیقی ​​و کمک فرمان کار می‌کند تا کار‌ها را بر اساس آنچه این فناوری ارائه می دهد، مطابقت دهد.

رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

رنج روور جدید دارای فرمان تمام چرخ است که می‌تواند چرخ‌های عقب را تا ۷.۳ درجه به صورت الکتریکی حرکت دهد تا قدرت مانور خودرو را بهبود بخشد. خریداران در اروپا گزینه‌های موتور زیادی دارند که از جمله آنها می توان به ۲ موتور هیبریدی پلاگین، سه نیروگاه بنزین سوز و سه کارخانه دیزل اشاره کرد.

اما در آمریکا این خودرو با ۲ پیشرانه ارائه می شود که قرارا است نسخه P۴۴۰e پلاگین هیبریدی با قدرت ۴۳۴ اسب بخار برای سال ۲۰۲۳ در امریکا تولید شود؛ همچنین قرار است با برخی از آپشن ها از جمله کاملا الکتریکی بودن، در سال ۲۰۲۴ عرضه شود.

رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

همه رنجروور‌ها با سیستم چهار چرخ متحرک و دیفرانسیل عقب قفل فعال عرضه می‌شوند که می‌تواند گشتاور را از یک طرف به سمت دیگر در عقب متعادل کند. در اروپا، انواع PHEV ترکیبی از موتور ۳.۰ لیتری شش سیلندر وباتری لیتیوم یونی ۳۸.۲ کیلووات ساعتی ارائه می شود؛ موتور الکتریکی ۱۴۱ اسب بخار قدرت ارائه می دهد.

P۵۱۰e PHEV در ۵.۳ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت یا در ۵.۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. لندرور برد WLTP را با توان الکتریکی ۱۰۰ کیلومتر و برد واقعی ۸۰ کیلومتر تخمین زده است.

رنج روور ۲۰۲۲ لندروور با ظاهری متفاوت معرفی شد

در داخل، رانندگان به یک صفحه نمایش دیجیتال ۱۳.۷ اینچی دسترسی دارند؛ همچنین یک صفحه نمایش لمسی ۱۳.۱ اینچی برای سرگرمی در دسترس است. سرنشینان عقب می‌توانند از یک نمایشگر سرگرمی ۱۱.۴ اینچی که روی پشتی صندلی‌های جلو نصب می‌شوند لذت ببرند.