سلطان بیت‌کوین دستگیر شد

در
دسته بندی ها: اخبار اقتصادی

تجارت نیوز: کلودیو اولیویرا، ملقب به «سلطان بیت‌کوین» در برزیل به دلیل کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون دلاری دستگیر شد.

«سلطان بیت‌کوین» به دلیل کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون دلاری در برزیل دستگیر شد. پلیس فدرال برزیل اعضا و رهبر گروه بیت‌کوین بانکو برزیل را که سرمایه مردم را به نام سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارزها اختلاس کرده بود، بازداشت کرد.

سلطان بیت‌کوین دستگیر شد

در بیانیه رسانه‌ای رسمی که امروز منتشر شد، جزئیات اتهامات علیه این شرکت پس از تحقیقات سه ساله منتشر شد. در این بیانیه‌ همچنین اعلام شد، کلودیو اولیویرا، رئیس شرکت بیت‌کوین بانکو که با لقب «سلطان بیت‌کوین» در برزیل شناخته می‌شد هم بازداشت شده است.

بر اساس این بیانیه، بیت‌کوین بانکو بیش از ۷۰۰۰ سرمایه‌گذار با سرمایه‌‎ای معادل ۳۰۰ میلیون دلار را فریب داده است. این شرکت در دوران رونق بیت‌کوین به شهرت رسید و با جذب سرمایه از هزاران نفر به آنها قول سود چشمگیر داده بود. با وجود این در پایان سال ۲۰۱۹، بیت‌کوین بانکو اعلام کرد که ۷۰۰۰ بیت‌کوین تحت حضانت این شرکت ناپدید شده و به همین بهانه برداشت مشتریان را متوقف کرد.

بعد از این اتفاق، به جای اعلام ورشکستگی این شرکت درخواست بازپرداخت قضایی کرد تا از این طریق امکان سازماندهی مجدد امور مالی و مدیریت خود را فراهم کرده و طلب مشتریان خود را پرداخت کند. با وجود این مشکلات، این شرکت به ارائه خدمات خود ادامه داد ولی در خصوص ناپدیدشدن ناگهانی دارایی‌های خود هیچ توضیحی ارائه نداد.

با این حال، هنوز یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های بیت‌کوینی تاریخ، اختلاس ۳٫۶ میلیارد دلاری یک شرکت سرمایه‌گذاری در آفریقای جنوبی است