سوپر ماده خوراکی برای سلامت مغز

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

اسپوتنیک: گروهی از محققان فرنسوی ارتباط بین بروز بیماریهای عروق مغزی و مقدار مصرف ماهی را مشخص کردند.

با استناد به مقاله منتشره در مجله « نورولوژی»، محققان طی تحقیقات انجام شده و مطالعه آنالیز ۱۶۲۳ نفر بالای ۶۵ سال به این نتیجه رسیدند که هر چه مقدار مصرف ماهی بیشتر باشد (از یک بار در هفته تا ۴ بار در هفته )، علایم آسیب در عکس‌های مغز کمتر مشاهده شده است. این ارتباط، بیشتر در بین افراد سنین از ۶۵ تا ۶۹ نمایان‌تر بود.

سوپر ماده خوراکی برای سلامت مغز

بدین ترتیب این تحقیقات نشان دادند که در افراد بدون سکته مغزی و یا زوال عقل، مصرف بیشتر ماهی با بیماریهای بیشتر نادر بالینی قلب و عروق در عکس های «ام ار آی» مشاهده شده است.

گفتنی است، امگا۳ یک اسید چرب ضروری برای بدن است که بدن به طور جدی به آن نیاز دارد اما قادر به تولید آن نیست. امگا۳ در مقادیر زیاد در انواع ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین و شاه ماهی، روغن گردو، کلزا، کتان و سویا وجود دارد.

تیم فرانسوی دانشگاه بوردو در مطالعات اخیر خود و براساس تحقیقات انجام شده اولیه در انسان و حیوان، اهمیت عملکرد امگا۳ در مغز ( به خصوص اسید دوکوزاهگزانوییک) را بررسی کردند.

امگا۳ فعالیت سیناپس (باعث انتقال اطلاعات بین سلول‌های عصبی است) را تنظیم می‌کند و همچنین گلوکز مغز را زیاد می‌کند و منبع انرژی اصلی مغز است، به علاوه ضد التهاب است. رژیم غذایی غنی از امگا۳ مانع از توسعه اختلالات شناختی به ویژه در مورد حافظه است. امگا۳ از ابتلا به افسردگی جلوگیری می‌کند و افسردگی را کاهش می‌دهد و دریافت ناکافی آن باعث اختلال در رفتار، اضطراب و استرس مزمن می‌شود.