هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: SVI Engineering یک شرکت آفریقای جنوبی است که به عنوان یک طراح خودرو‌های زرهی شناخته می‌شود. این شرکت یک کامیون زرهی با نام Max 3 را طراحی کرده بود و پس از برنامه‌ای را در پیش گرفت تا نمونه‌ای سبک‌تر از آن را به صورت یک خودرو کوچکتر طراحی کند. این برنامه با استفاده از پلتفرم خودرو‌های سری ۷۰ تویوتا لندکروز به اجرا درآمد که حاصل آن یک خودروی هشت نفره ضدگلوله و زرهی با نام SVI Max 3 Troopy است.

به نقل از وبسایت motor1، اگرچه ممکن است فکر کنید Max 3 Troopy یک وسیله نقلیه نظامی است، اما شرکت SVI در واقع یک نسخه غیرنظامی از این ماشین زرهی را بدون نصب مقر‌های تفنگ و تیربار سنگین، نیز عرضه کرده است؛ بنابراین می‌توان گفت که نیازی به مجوز‌های کمیته کنترل تسلیحات متعارف ملی آفریقای جنوبی (NCACC) برای عرضه عمومی این خودرو نیست و می‌توان از قابلیت‌های ویژه آن برای شماری از موقعیت‌های صنعتی، استفاده کرد.

صفحات بدنه زرهی Max 3 Troopy از جنس استیل ساخته شده و دارای حداقل حفاظت EN1063 BR6 می‌باشد. این بدان معناست که می‌تواند در برابر حملات تفنگ‌های مختلف تهاجمی مقاومت کند. SVI همچنین از حفاظت ارتقا یافته BR7 نیز برخوردار است که می‌تواند در مقابل انفجار‌ها و مین‌های استاندارد مقاومت کند. در زیر کاپوت، Max 3 Troopy یک موتور توربودیزل V8، ۴.۵ لیتری بهره می‌برد که ۲۰۲ اسب بخار (۱۵۱ کیلووات) و ۳۱۷ پوند فوت (۴۳۰ نیوتن متر) گشتاور تولید می‌کند. این موتور قادر است حداکثر سرعت ۸۷ مایل در ساعت (۱۴۰ کیلومتر در ساعت) را در اختیار کاربر قرار دهد. از دیگر به روزرسانی‌های این خودرو می‌توان به ارتفاع بالاتر، مجموعه تعلیق‌های کاملاً مدرن و اضافه شدن میله ضد غلتک عقب اشاره کرد.

از نظر قیمت گذاری، شرکت SVI اعلام کرده است که این موضوع بستگی به پیکربندی است که خریداران درخواست می‌کنند. به عبارت ساده تر، این خودرو با مجموعه‌ای از آپشن‌ها برای خریداران عرضه می‌شود و یک خریدار می‌تواند بنا به علاقه خود، برخی آپشن‌ها را درخواست و یا حذف کند. با این حال نباید انتظار قیمت پایینی را داشت چراکه پایین‌ترین نسخه از این خودرو با قیمت ۱۲۸۰۰۰ دلار آمریکا آغاز می‌شود که بدین ترتیب آن را در ردیف خودرو‌های سوپرلوکس و گران قیمت قرار می‌دهد.

تصاویر خودروی زرهی Max 3 Troopy

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا

هیولای زره‌پوش و شهری تویوتا