پرواز اولین ماشین مسابقه‌ی پرنده‌ی جهان

در
دسته بندی ها: اخبار فناوری

فرارو: شرکت فناوری Alauda Aeronautics که در زمینه ساخت خودرو‌های مسابقه‌ای بدون سرنشین فعالیت می‌کند، اخیراً اولین ماشین مسابقه پرنده خود با نام Alauda Mk3 را به پرواز درآورد تا گامی مهم در عرصه تحقق رویای برگزاری مسابقات خودرو‌های پرنده بردارد.

به نقل از وبسایت motor1، در ماه فوریه سال میلادی جاری بود که شرکت فناوری استرالیایی Alauda Aeronautics از خودروی مسابقه جدید خود با نام Alauda Mk3 رونمایی کرد. Alauda Mk3 یک ماشین مسابقه‌ای بدون سرنشین است که قصد دارد مسابقات اتومبیلرانی را به معنای واقعی کلمه به آسمان ببرد. پس از این رونمایی بود که اعلام شد که در همین سال میلادی جاری، اولین مسابقات خودرو‌های پرنده بدون سرنشین و برقی در مقیاس واقعی برگزار خواهد شد و اکنون در راستای تحقق این برنامه، Alauda Mk3 اولین تجربه پروازی خود را به انجام رساند.

اکنون شرکت استرالیایی Alauda Aeronautics با شروع اولین پرواز ماشین پرنده Alauda Mk3 در جنوب استرالیا، اولین مرحله از قول خود را عملی کرده است. پرواز Alauda Mk3 پیش درآمدی به شماری می‌آید برای معرفی خودرو‌های جدیدتر سری Airspeeder EXA که قرار است در سه مسابقه اتومبیلرانی خودرو‌های بدون سرنشین پرنده در سال میلادی جاری شرکت کنند. مکان دقیق این مسابقات اتومبیلرانی خودرو‌های پرنده هنوز فاش نشده است و ما نمی‌دانیم که آیا این مکان‌ها باید به تجهیزات ابتکاری خاصی مجهز شوند یا خیر.

خودروی پرنده Airspeeder EXA از راه دور و از طریق یک شبیه ساز کنترل می‌شود که از پویایی و ارگونومی محیط کابین خلبان Mk3 تقلید می‌کند. این تکنولوژی زمینه تحقیق اولین مسابقات اتومبیلرانی خودرو‌های پرنده برقی در جهان را فراهم خواهد کرد. این یک بستر آزمایش فنی حیاتی برای تیم‌ها و فضای مناسب برای توسعه مهارت‌های خلبانی خواهد بود. هدف Alauda این است که تا سال ۲۰۲۲ سری مسابقات اتومبیلرانی خودرو‌های پرنده با سرنشین Airspeeder را نیز در سراسر جهان راه اندازی کند.

گفته می‌شود خودروی پرنده Mk3 که توسط Alauda Aeronautics طراحی شده، در زمینه طراحی از اتومبیل‌های مسابقه‌ای دهه ۵۰ و ۶۰ الهام گرفته است. این خودرو در واقع یک هواپیمای برقی و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL) است که فقط ۲۸۷ پوند (۱۳۰ کیلوگرم) بدون سرنشین وزن دارد و می‌تواند ۸۰ کیلوگرم را با خود حمل کند، که در واقع آن را برای مسابقات آینده خودرو‌های پرنده سرنشین دار آماده می‌کند.

Alauda Mk3 کاملاً الکتریکی است و موتور‌های آن تا ۴۲۹ اسب بخار (۳۲۰ کیلووات) قدرت تولید می‌کنند. این خودروی پرنده شتاب صفر تا ۶۲ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت) را فقط در ۲.۸ ثانیه طی می‌کند و می‌تواند تا ۱۶۴۰ فوت (۵۰۰ متر) صعود کند. خودروی Mk3 علاوه براین دارای نسبت رانش به وزن ۳.۵ است.