چندین مصدوم در آتش‌سوزی گسترده کارخانه تولید الکل قم

در
دسته بندی ها: اخبار اجتماعی
آتش سوزی شکوهیه قم

منبع تصویر،YJC

بنابر اعلام رسانه‌ها و سازمان اورژانس شهر قم حداقل ۶ نفر در جریان آتش‌سوزی گسترده در شهرک صنعتی شکوهیه مصدوم شده‌اند.

این آتش‌سوزی بامداد امروز در محل شرکت مولدان صنایع شیمی واقع در شهرک صنعتی شکوهیه قم رخ داد که در اثر آن دود عظیمی آسمان منطقه را فرا گرفته و آتش حتی تا کنار جاده اصلی نیز آمد.

حمید کریمی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم گفته است که این حریق ساعت‌ ۶ صبح ‌به آتش نشانی اعلام شد و “بیش از ۱۰۰آتش نشان برای مهار آتش سوزی” به محل اعزام شدند.

به گفته وی “با توجه به وجود مواد اولیه فتالیک که پیش‌ساز تولید مواد پلاستیکی است” حریق به سختی کنترل شد و “یکی از خودروهای آتش نشانی در این علمیات به کلی دچار حریق شد و دو تن از همکاران آتش نشان نیز به شدت دچار مصدومیت شدند که جهت درمان به مراکز درمانی منتقل شدند”.

آتش سوزی شکوهیه قم

منبع تصویر،QOMNEWS

مهدی فراهانی، سخنگوی اورژانس شهر قم هم گفته است که در آتش‌سوزی منطقه صنعتی شکوهیه ۶ نفر مصدوم شده‌اند.

به گفته آقای فراهانی ۳ نفر از مصدومان آتش‌نشان بوده و ۳ نفر دیگر کارگر کارخانه بوده‌، با این حال برخی رسانه‌ها تعداد مصدومان را بیش از این گزارش نموده‌اند.

حساب توییتری قم‌نیوز گزارش کرده که حال یکی از آتش‌نشانان وخیم است.

به نوشته این رسانه محلی ۲ ماشین آتش‌نشانی در این آتش‌سوزی طعمه حریق شده و به طور کامل سوخته و “خودروهای شخصی در آتش سوخته اند و خیابان از شدت دود و حریف سیاه شده است.”

آتش سوزی شکوهیه قم

منبع تصویر،MIZAN

به نوشته رسانه‌ها آتش نشانی قم با اعلام وضعیت بحرانی از تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداری، سازمان آب و سپاه درخواست کمک کرده و “تانکرهای آب رسان شهرداری و سازمان آب نیز به محل فراخوان شده اند”.

به گفته آتش‌نشانی قم “حریق اطفاء شد و اکنون در حال لکه‌گیری” محل آتش‌سوزی هستند.

تاکنون گزارشی در خصوص علت این حادثه و میزان خسارات ناشی از این آتش سوزی اعلام نشده است.

آتش سوزی شکوهیه قم

منبع تصویر،MIZAN