کاهش بهای نفت خام در بازار‌های جهانی

در
دسته بندی ها: اخبار اقتصادی

باشگاه خبرنگاران جوان: قیمت نفت خام پس از اعلام گزارش سازمان انرژی آمریکا مبنی بر افزایش ذخایر سوخت در این کشور روندی نزولی به خود گرفت.

به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان انرژی آمریکا اعلام کرد در هفته گذشته ذخایر سوخت آمریکا به طور غیرمنتظره‌ای افزایش داشته است. همین خبر باعث کاهش بهای طلای سیاه در بازار انرژی شد.

بر این اساس، بهای معاملات آتی نفت برنت دریای شمال با ۰.۳ درصد کاهش به ۸۶ دلار و ۱۵ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا هم با ۰.۳ درصد کاهش، ۸۴ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

براساس گزارش موسسه امریکن پترولیوم که در اواخر روز گذشته منتشر شد موجودی نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۲ اکتبر به میزان ۲.۳ میلیون بشکه افزایش داشته است. گفته می‌شود این میزان بیش از پیش بینی‌های انجام شده مبنی بر افزایش حداکثر ۱.۹ میلیون بشکه بوده است.

ذخایر بنزین آمریکا نیز در همین بازه زمانی حدود ۵۰۰ هزار بشکه افزایش داشت؛ این در حالیست که پیش بینی می‌شد به دلیل کاهش برخی محدودیت‌های کرونایی در آمریکا این میزان کاهش پیدا کند.

به گفته تحلیلگران بازار‌های انرژی، به دلیل افزایش بی سابقه قیمت نفت در هفته‌های گذشته، این روز‌ها بازار در حال تثبیت قیمت به سر می‌برد.